Farbičky čarbičky

Červená, modrá, ružová, oranžová, hm tyrkysová...? Farieb sa netreba báť, len ich treba vedieť správne kombinovať. Či už ide o kombináciu pestrofarebných sýtych farieb alebo jemných pastelových odtieňov, vždy sa dajú farby nakombinovať tak, aby všetko spolu krásne ladilo.

Premyslené ladenie farieb pri obliekaní je mojou záľubou, no minimálne od čias puberty, ak nie ešte skôr. Všetci sa mi smejú, že bez toho, aby moje oblečenie spolu ladilo, snáď ani nevyjdem z domu. Pravdou je, že dnes už nad tým, ako zladiť oblečenie, ani moc nepremýšľam. Ide mi to akosi samo. Myslím, že to bude najmä tým, že väčšinu môjho šatníka tvorí pár obľúbených farieb a nad tým, čo budem s čím kombinovať, rozmýšľam už pri nakupovaní.

No hra s farbami a hľadanie neokukaných farebných kombinácií ma baví stále. No viac ako pri kombinovaní oblečenia sa s hľadaním vhodných farebných kombinácií hrám pri tvorbe mojich šperkov. Mojím cieľom totiž je, aby všetky moje šperky boli originálne, neokukané kúsky, ktoré dokonale podčiarknu outfit svojich majiteliek. A preto by som sa dnes rada s vami podelila o zopár tipov, ktoré používam pri hľadaní najkrajších farebných kombinácií. Budem rada, ak vám v budúcnosti uľahčia zladenie outfitu napríklad aj s náušničkami z mojej dielne.

Ako zladiť farby

Pri hľadaní vhodných farebných kombinácií oblečenia som sa prv riadila heslom nikdy nekombinovať viac ako 3 farby. Respektíve, ak som sa aj snažila skombinovať viac farieb, nikdy nebol výsledok taký, ako by som očakávala. No potom som náhodou natrafila na túto internetovú stránku zameranú na vytváranie farebných paliet a odvtedy na ňu nedám dopustiť. Farebné palety z design-seeds sú dnes mojou hlavnou pomôckou aj pri hľadaní vhodných farebných kombinácií na moje ručne šité náušničky.

Keď mám v hlave približnú predstavu, ako by mala vyzerať moja nová kolekcia, zvolím si hlavnú farbu náušníc a hľadám farby, ktorými by som túto hlavnú farbu mohla zaujímavo doplniť. Pri tvorbe mojej poslednej kolekcia Na dne mora som napríklad vedela, že jej ústrednou farbou bude tyrkysová. Pre náušnice Dotyk oceánu som si ako inšpiráciu zvolila nasledujúcu farebnú paletku. A výsledok už poznáte. Podľa mňa sa zladenie náušníc podarilo na jednotku. Čo poviete?

Farebná paletka Dotyk oceánu

Farebné kombinácie oblečenia

Farebnými paletkami sa môžete inšpirovať aj vy pri hľadaní farebných kombinácií oblečenia. Kombinovanie farieb a hľadanie nových zaujímavých outfitov je s uvedenou stránkou naozaj zábava. Určite si to skúste aj vy. Alebo si vyberte jednu ústrednú farbu šatníka, v ktorej budete mať všetky základné kúsky a podľa paletiek obsahujúcich uvedenú farbu si dokombinujte zvyšok šatníka. Váš outfit tak bude každý deň vyzerať ako z módneho časopisu a pritom vám bude stačiť mať v šatníku pár kvalitných kúskov oblečenia.

Ako inšpiráciu som pre vás vytvorila jednoduchý slávnostný outfit s mojimi náušnicami Tempi lonpani. Ako vidíte základ outfitu tvoria červené šaty doplnené náušnicami rôznych farieb, ktoré ale s nimi dokonale ladia.

Farebná paletka Tempi lonpani

Ako sa vám páči môj tip na uľahčenie ladenia farieb v obliekaní? Vyskúšate si ho aj vy pri kombinovaní oblečenia s mojimi náušnicami? Uvítali by ste ako darček k náušniciam z mojej dielne farebnú paletku ako inšpiráciu na kombinovanie náušničiek a vášho oblečenia?