Makový fit koláčik s tvarohom

03.09.2018

Makový fit koláčik s tvarohom
Makový fit koláčik s tvarohom

Tento recept je taký môj vlastný výmysel. Vznikol ako alternatíva k receptu, ktorý pekávala moja mamina. Koláčik som doslova zbožňovala, no rozhodne sa nedal považovať ani za trošku zdravý. Bola to mega kalorická bomba a tak som začala uvažovať nad alternatívou, ako vytvoriť jeho "light" verziu. Príprava je pomerne jednoduchá a zvládne ju aj menej skúsený kuchár

Potrebujeme


Cesto

(piekla som v malej okrúhlej forme, priemer 20cm)

1 šálka kokosovej múky

1 šálka maku

1 šálka bieleho jogurtu

2 vajíčka

sóda bikarbóna

kokosový olej

lyžica medu



Krém

250 g mäkkého tvarohu

2 lyžice medu

citrónová kôra

kvalitná horká čokoláda 

Postup

Oddelíme si bielka od žĺtkov. Žĺtka s medom vyšľaháme mixerom do penista. Do vyšľahanej zmesi pridáme roztopený kokosový olej (pozor nie teplý!) a jogurt. Premiešame už len vareškou a postupne pridávame múku, mak a lyžičku sódy bikarbóny. Z bielkov si vymiešame sneh, ktorý na záver pridáme do cesta a už len zľahka premiešame. Pripravenú zmes vylejeme do tortovej formy, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. Pečieme pri 180oC približne 25 minút, treba si to odsledovať nakoľko každá rúra pečie inak.

Makový fit koláčik s tvarohom suroviny
Makový fit koláčik s tvarohom suroviny

Upečené cesto necháme vychladnúť. Rozmixujeme tvaroh s medom a citrónovou kôrou a natrieme na vychladené cesto. Hotový koláč posypeme struhlinami horkej čokolády a necháme stuhnúť v chladničke aspoň 2 hodiny, najlepšie do rána.

Ďalšie články